Yol Çizgi Makineleri
Yollara Çizgi Atmak İçin Kullanılan Makineler

Yol Çizgi Makineleri

Ülkemizde şehir içi ve şehirlerarası yollar inşaa edildikten kısa bir süre sonra yüzey işaretlemeleri yapılarak hizmete açılmaktadır. Bu yolların hizmete açılmasından belirli bir süre sonra kullanıma bağlı olarak veya diğer sebeplerden dolayı yüzey işaretlemelerinin ve yol çizgilerinin görünürlüğü azalmakta ya da kaybolmaktadır. Yol yüzeyindeki bu işaretlemeler ve yol çizgileri sürücülerin şerit kullanımı üzerinde görsel bir rehber olma özelliğinden dolayı kazaları önleme konusunda oldukça hayati bir öneme sahiptir. Yol çizgilerini uygulamak için farklı boyut ve özellikler Yol Çizgi makineleri ve  dayanıma ve performansa sahip yol çizgi boyaları  kullanılmaktadır.

Yol yüzey işaretlemeleri, yol kenar işaretlemeleri ile  birlikte sürücülerin özellikle gece vaktinde güvenli şekilde araç kullanmalarını sağlayan en önemli etkenlerden birisidir. Yapılan araştırmalardan da görüldüğü üzere bu işaretlemelerin, uzun mesafeli geri yansıma özelliğinin kaybolmaması için belli aralıklar ile Yol Çizgi makineleri ve ekipmanları ile yenilenmesi gerekmektedir.

Yol bakımının yapılmasının, yol çizgi ve  yüzey, kenar işaretlemelerinin olmasının ve yol yüzeyinin aydınlatılmasının birlikte uygulanmasının gece kazalarını %50 ve gece yapılan hataları ise %28 oranında azalttığı saptanmıştır. Birçok farklı çalışmadan elde edilen bu sonuçlar, özellikle yüzey işaretlemelerinin geri yansıma özelliğinin sürekli yüksek tutulmasının ne kadar gerekli ve ne kadar hayati bir önem sahip olduğunu göstermektedir. Buradan anlaşıldığı üzere yol çizgi ve işaretlemelerinin, trafik güvenliği açısından ne kadar önem arz ettiği görülmektedir. Yol çizgi ve işaretlemelerini Yol Çizgi makineleri ile çok daha hızlı bir şekilde kullanabilir, güvenliğimizi de hızlıca sağlayabiliriz.

Yol Çizgi Makineleri

Ülkemizde bulunan yaya geçidi, trafik yönlendirme, yol çizgisi gibi noktalarda da yol çizgi makinesi aracılığı ile çizilen çizgiler kullanılmaktadır. Otopark, havalimanı, bisiklet yolu, halı saha gibi farklı kullanım alanı da bulunan bu makineler fabrikalarda da iş güvenliğinin sağlanması amacı ile kullanılmaktadır. Farklı özellikler ve performans bakımından alternatifleri bulunan bu makinelere FD Grup farkı ile ulaşabilirsiniz. Makineler performans ve tasarımlarına göre, tek komponent, çift komponentli , termoplastik  gibi farklı boyaları da uygulayabilmektedir. Güvenliğin sağlanması amacı ile bu yol çizgi makinelerine ihtiyaç vardır.

Yol Çizgi Makinesi Fiyatları 2021

Profesyonel yol çizgi makine  kullanım alanına göre tercih edilmelidir. Yapılacak işin özelliklerine ve boyanın türüne göre farklı özelliklerde yol çizgi makineleri bulunmaktadır. Elle itmeli, sürücülü, Yol çizgi kamyonu  gibi farklı  makinelerin fiyatları da kapasitelerine ve sahip oldukları özelliklere göre çeşitlilik arz etmektedir. İsmi yol çizgi makinesi olsa da geniş bir kullanım alanı bulunan bu makinelere sahip olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Fiyat teklifi alarak hemen sipariş verebilirsiniz. Güvenliğin sağlanması, alanların ayrılması gibi pek çok amaca hizmet eden bu makineler günlük yaşantımızı daha kaliteli hale getirmektedir.