Yol Çizgi Makineleri
Yol Çizgi Makinesi Fiyatları Sahibinden

Yol Çizgi Makinesi Fiyatları Sahibinden

Farklı kapasitelerde farklı özelliklerde yol çizgi makineleri bulmak mümkündür. Ancak yol çizgi makinaları‘nda performans ve ergonomik özellikler, yol çizgi uygulamalarının  tamamlanması açısından önem arz eder. Hem tasarruf etmenizi sağlayan hem de kısa sürede daha çok iş çıkarabilme imkanı sunan çeşitli yol çizgi makineleri günümüz teknolojileri ile donatılarak kullanıma sunulmaktadır. Üstün kullanım özelliklerinin yanı sıra ekonomik olması hem ticari hem de kişisel olarak kullanabilmenizi de sağlamaktadır.

Büyük yol çizgi  firmalarında, limanlarda, belediyelerde ve havaalanlarında, fabrikalarda, AVM’lerde  daha birçok sektörde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak firmaları yol çizgi makinelerine sahibinden almaları da mümkündür. Fiyatlar çizgi makinelerinin özellikleri göz önünde bulundurularak farklılık göstermekte olup, her bütçeye  uygun makine bulabilme imkanı mevcuttur. Ancak yapılacak işin büyüklüğü, kullanılacak boyanın türü, uygulama sıklığını belirlemeden kesinlikle makine alınmaması tavsiye edilmektedir.

Yol Çizgi Makinesi Ankara

Özellikle belediyelerin yol yapım işleri, yaya yolları, bisiklet yolları, kaldırım boyamaları ve spor sahaları, pazar yerleri gibi birçok yol çizgi ve boyama alanı mevcuttur ve bu işlerin daha kısa sürede tamamlanabilmesi kısa sürede çok fazla işler çıkarılabilmesi için yüksek becerikli ve performanslı yol çizgi makineleri gerekmektedir. Firmamız tarafından ithal edilen ürünler ile  birlikte kendi bünyemizde üretilmekte olan yol çizgi makinaları  ve ekipmanları da bulunmaktadır. Yol güvenliğinin sağlanabilmesi için çizgi şattır, araçlar nereden gitmeli? yaya nerden yürümeli? bisiklet yolu neresi? toplumun güvenliği açısından yol  güvenliği çok ciddi önem arz eder.

Kamu kurumları, belediyeler ve yol çizgi firmaları bu işlerin yapımını üstenmiş olup, yol çizgi makineleri gibi ekipmanlar ile tüm uygulamaları hızlı ve çok daha ekonomik bir şekilde yapabilmektedir. Yol çizgi makineleri havaalanlarında Apron çizgileri, helikopter pistleri, limanlarda ve hatta spor sahalarında ihtiyaç duyulan çizgi ve yer, yön beklirten işaretlerin uygulamalarını yapabilmeniz için kolaylık sağlamaktadır. Fabrika içerisinde yaya yolu, forklift yolu, yönlendirme okları ve uyarı figürleri iş güvenliği açısından zorunlu hale gelmiştir. Havalimanlarında apron çizgileri, uçak kalkış iniş noktaları, bekleme alanları, apronlardaki tüm yön ve yer belirten işaretler toplumun güvenliği için belli aralıklarla yapılmak zorundadır, aksi halde kazalar kaçınılmaz olur. Uluslararası standartlar da olan spor sahalarından tutun, sokak aralarındaki spor sahalarına kadar, tüm spor alanlarında çizgiler olmak zorundadır.

AVM’ ler de  otopark çizgileri hem güvenlik hem de düzen açısından büyük önem taşır. İnsan sağlığının güvenliğinin çok önemli olduğu birçok alanda çizgiler, yer, yön belirten işaretleri yapabilmenin en hızlı ve ekonomik yolu yol çizgi makinesi kullanmaktan geçer. Yolunuzu gösteren birileri yoksa, yol da yoktur. Her kurumun, firmanın ihtiyacına yönelik birçok özelliğe sahip ve bütçenize göre yol çizgi makinesi bulma şansına sahipsiniz.

Kamyon Üst Yol Çizgi Makinesi

Yol çizgi uygulaması yapan kamu kurumları ve özel sektör firmaları,  yüksek boya tankı kapasitesine sahip ve aynı anda çoklu tabanca uygulamaları yapan ve nispeten hızlı uygulama yapabilen yol çizgi makinası monteli yol çizgi kamyonlarına ihtiyaç duyarlar.

Şehirler arası yol çalışmalarında kullanılanıma uygun tasarlanmış olan yol çizgisi yapabilecek ekipmanlar, taşıyıcı aracın üzerine entegre edilerek yol çizgi kamyonu olarak kullanılmaktadır. Yol çizgi kamyonları tek kompenant, çift kompenant ve termoplastik boyaların kullanılabileceği farklı özelliklerde yapılabilmektedir. Taşıyıcı aracın yük kasitesi aracın üzerine monte edilecek boya tankları, cam küre tank kapasitesini belirlemede önem taşır.

Airless yol çizgi kamyonlarının birçoğunda hidrolik tahrikli 1 ya da 2 adet Airless piston kullanılabilir, iki hidrolik pistonlu modellerimizde genel olarak pistonlardan bir tanesi sağ, diğeri de sol tabanca grubunu çalıştırır. Hidrolik tahrik, hidrolik pompa aracılığı ile gerçekleşir ve hidrolik pompa becerileri, en az Airless pistonlar kadar önemlidir. Tek bir pompanın, 2 ayrı pistonu tahrik ettiği sistemlerde, güç kayıpları yaşanır ve bu kayıplar, çizgi genişliklerine ve kalınlıklarına olumsuz yönde etki eder. “Yol çizgi kamyonlarımız da toplam debisi 48 litre olan 2 adet Airless Piston ve sadece bu pistonların tahriki için “2 ayrı” hidrolik pompaya sahiptir. Bu sistem sayesinde, çizgi kalitesinden ödün vermeden Karayolları Standartlarında çizgi atılabilir.

Yol çizgi kamyonların da uygulama sonrasında temizlik için hem çok fazla “zaman” hem de çok fazla “solvent” harcandığını gözlemlemiş olup, uzun ve karmaşık tesisat hatlarının mutlaka kısalması, basit ve kolay müdahale edilebilir olması gerektiğini görülmüştür.  Yaptığımız tasarım sayesinde Airless pistonlar ile tanklar arasındaki mesafeyi en aza indirerek, hem tesisatı kısalttık hem de vanaları kolay ulaşılabilir yaptık. Bu sayede temizlik, en az solvent ile saniyeler içerisinde yapılabilir oldu. En az solventin kullanıldığı bu tasarım ile hem ekonomik fayda sağlandığı gibi personele de büyük kolaylık sağlamıştır.

Yol çizgi uygulaması esnasında, yol çizgilerinin korunabilmesi için “duba dizme” işlemi gerçekleştirilir. Duba dizme işlemi için ikinci bir araç ve personel görevlendirilir. Aracın kendi maliyeti, akaryakıtı ve soför masrafları gibi kalemler bir araya geldiğinde, ciddi anlamda ekonomik gider oluşturur. Dubalar, yol çizgi kamyonu üzerinde depolanabilirse ve sermek için uygun bir alan tayin edilebilirse ekonomik anlamda çok ciddi bir fayda sağlayacağı belirlenmiştir. Firmamızın kendi tasarımı olan yol çizgi kamyonlarımızda hem dubaları depolayabilir hem de dubaları araç üzerinden dizebilirsiniz.

Beyin olarak adlandırdığımız otomatik çizgi kontrol sistemlerinin çok karmaşık olduğunu ve operatörlerin bu karmaşık yapı içerisinde zorlandığını gözlenmiştir.  Kendi tasarımımız  olan hem dokunmatik hem de manuel düğmelerin olduğu bir sistem mevcuttur. Her çizgi modeli için eklenmiş kısa yol butonları,her türlü çizgi geçişi bir düğme kadar yakın ve basit oldu.

Taşıyıcı aracın PTO’sundan güç almak, aracın performansına olumsuz etkilerde bulunur. Ya da taşıyıcı aracın elektriğini kullanmak, bazı araçlarda çeşitli arızalara neden olur. Üst yapının ihtiyaç duyduğu bütün elektrik ya da hidrolik gücü, üst yapının kendi kaynaklarından karşılanmasının çok daha verimli, güvenli ve performanslı olacağını tespit ettik. Bu doğrultuda, bağımsız bir aküsü olan, DİZEL, su soğutmalı, üzerine hidrolik pompaların direk bağlanabildiği, 100% Yerli Tümosan marka motor ile ortak hareket ederek, ihtiyacımız olan gücü, güvenle ve yüksek performans ile temin ediyoruz

Yol çizgi kamyonlarımız da belli bir ayar yapıldıktan sonra tek renk, çift renk, kesik çizgi,  çift çizgi, farklı şekil desen yazı gibi birçok uygulamayı yapabilen çizgi kamyonları geniş boya hazneleri sayesinde uzun saatler yol çizgisi veya boya uygulamaları yapabilmenizi sağlamaktadır. Herhangi zemine uygulama yapabilirken hem de bağımsız boya tabancası sayesinde kamyondan bağımsız olarak yazı yazma şekil çizme gibi birçok farklı uygulamada yapılabilmektedir. Yol çizgi makinaları kamyonet ekleri sistemler ile farklı boya tonajı, farklı boyama kapasiteleri ve daha birçok özelliği ile kullanıma sunulmaktadır.

FD Grup Makine olarak, hem kendimiz hem de Ülkemiz adına, kalite standartlarının hep daha yükseğe çıkarılması gerektiğine inanıyoruz kendi tasarımımız olan yol çizgi kamyonlarımız, bu inancın bir yansıması olarak, kalite standart çıtasının oldukça üst seviyelere çıkarmıştır.

Bizim için düzgün çizgi “muasır medeniyetler seviyesinin” ötesinde tasarım ve imalat yapabilmektir. Sizlerin de,

“ÇİZGİLERİNİZ HER DAİM DÜZGÜN OLSUN”